13. díl deníku KPZ CooLAND: Probouzíme se do nové sezóny

V KPZ CooLAND jsme si dali po naší první úspěšné a zároveň hektické sezóně krátkou pauzu, ale teď už je čas se pomalu probudit ze zimního spánku. Nadšení nás totiž neopustilo a my se pouštíme do další sezóny. Chcete být u toho? Začtěte se do následujících řádků. Začínáme totiž plánovat, organizovat, pořádat schůzky a všechno to, co ke komunitou podporovanému zemědělství patří. A první co nás čeká, je výlet za naším zemědělcem Karlem Tachecím na statek do Budyně nad Ohří

Na statku vládne pohoda jako obvykle a hned na dvorku nás přivítá nový přírůstek do rodiny... třítýdenní tele, které radostně skáče a lítá sem a tam.

Naopak kočičí rodinka se líně rozvaluje na křesle a naše návštěva, která si s sebou navíc drze přivedla cizího čokla, jí vůbec nevzrušuje.

Karel nás přivítá s milým úsměvem na tváři a domácími tvarohovými buchtami. Mluvíme o tom, co dělal přes zimu. Nejvíc práce má sice zemědělec od jara do podzimu, ale neznamená to, že by se pak celou zimu mohl válet za pecí. Samozřejmě i Karel odpočíval, ale také se vzdělával a potkával s dalšími ekologickými zemědělci. Na to totiž v plné sezóně není čas. Práce na poli, sklizeň, uskladnění a zpracování plodin, péče o půdu pokračuje až do Vánoc. A hned po novém roce je třeba shánět sazenice a osivo. Získat sadbu v biokvalitě totiž není jednoduché a je potřeba hledat i v zahraničí. Na objednávky v lednu už může být v některých případech dokonce pozdě.

Abychom jen neseděli u kafe, šli jsme se trochu provětrat. Při procházce plánujeme další sezónu KPZ CooLAND. Jsme zvědaví, kolik členů z loňska do toho půjde i letos. Uvidíme. Už teď ale dostáváme zprávy i od nových zájemců. Karel říká, že 40 až 50 členů KPZ CooLAND uživí :-).

Políčko za statkem, kde Karel pěstuje zeleninu, už je připravené na jaro.

A my také. Společně jsme naplánovali první informační schůzku KPZ CooLAND na úterý 15. března 2016 od 18:30 hod v našem milém Havran Café v Karlíně. Pokud uvažujete o tom, že byste se ke KPZ CooLAND chtěli přidat, určitě přijďte.

Můžete nám také napsat. A jestli chcete vědět o KPZ CooLAND víc, přečtěte si předchozí díly z našeho deníku, které najdete na blog.cooland.cz

CooLAND

text: -ŠK-

foto: - ŠK- a -RS-


Also on this blog

SHARE:  Email · Facebook · Google · Twitter · Tumblr · Kindle
SUBSCRIBE:  Receive an email on new posts from cooland

Comments


  • Notify me upon new comments

☺ Got it