Členové KPZ CooLAND - Poznejte naše Hrdiny!

Kdo tvoří KPZ CooLAND? Jací jsou naši členové, a proč do toho vůbec šli? To nás zajímá od samého začátku. Jak zjišťujeme, jsme velmi různorodá skupina, což nás baví čím dál víc. Máme různá povolání, různé zájmy a pohled na svět, i různý důvod, proč jsme se stali součástí KPZ CooLAND. To nás přivedlo na myšlenku, představit postupně členy prostřednictvím medailonků. Je symbolické, že prvními hrdiny KPZ CooLAND, kteří se toho chopili, je sympatická rodina Hrdinovic. Seznamte se s nimi :-).

Hrdinovi: Chceme svět pro nás trochu zlidštit.

Proč jste se přidali ke KPZ CooLAND?

Chtěli jsme trochu ulehčit světu. Jíst zeleninu a ovoce, které bude vypěstováno v Čechách. Mít zemědělce, který nepřijde o práci jen proto, že do obchodů neberou mrkev jiného tvaru než rovné tyčky a konstantě stejně oranžové barvy. Nechtěli jsme kupovat maso z anonymních zdrojů, vejce od slepic z klecí, ale také jsme nechtěli šťastná vejce za pražských 10Kč za kus.

Chtěli jsme svět pro nás trochu zlidštit a začít podporovat, opravdové lidi a jejich práci.

Chtěli jsme najít nějaký kompromis mezi normálním a „normálním“ světem.

Začali jsme u masa. Začali jsme vozit kuřecí maso a vejce z farem pro přátele. Přátelé řekli přátelům a už se u nás jednou za měsíc sejde dobrých 30 lidí a vyzvedávají si své balíčky. Nakupovali jsme zeleninu a ovoce v Holešovicích v hale 22, ale i tam jsme se setkali hlavně s překupníky zeleniny. Takže tam máme své oblíbence, např. pana Němce s jablky a výtečným hroznovým vínem v sezóně. Chleba a rohlíčky (nejlepší na nynějším světě) kupujeme hned vedle od Slováků.

Prostě nás baví svět personalizovat a vědět, kdo za čím stojí, jakou odvádí práci. Zda ho to baví. Znát jeho tvář a jméno.

A proto přišla i KPZka. S ní skupina lidí stejného smýšlení a člověk - zemědělec, který svou práci dělá rád a dělá ji dobře a konec s igelitovými pytlíky a v nich ovozel :-)

Jsem ráda, že je rodina Hrdinovic součástí, i když to je občas trochu kopr, když jíte týden jen brokolici. Pak zas převážně cuketu anebo se v bedýnce objeví zelený kus čehosi, co ani nevíte, jak se jmenuje, natož jak ho upravit dětem k jídlu! Ale je to zábava. Tohle byla velká výzva, naučit se používat jen sezónní ovozel a z toho připravovat rozličné druhy pokrmů. A předat tuto dovednost i dětem, do světa, kdy můžete mít cokoliv, jen když si lusknete a máte prachy.

Takže to je oč tu běží a proč jsme v tom s vámi.

A taky vyrábíme Houpací prkno – mrk mrk -

Gábina & Viktor

Díky, Gábino a Viktore...

Těšte se na další příběhy členů naší KPZ CooLAND.

-CooLAND-

Also on this blog

SHARE:  Email · Facebook · Google · Twitter · Tumblr · Kindle
SUBSCRIBE:  Receive an email on new posts from cooland

Comments


  • Notify me upon new comments

☺ Got it